Spotkanie studentek i studentów w Centrum Szkoleń Symulacyjnych PIGOSK

W dniu 18.04.2024 roku, studentki i studenci Instytutu Logistyki i Transportu z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie gościli w Centrum Szkoleń Symulacyjnych Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców w Piastowie. Spotkanie wykładowców, szkoleniowców i studentów było okazją do poruszenia tematów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Goście zapoznali się z nowoczesnymi technikami i procesem szkolenia kierowców zawodowych. Mieli okazję zobaczyć jak wygląda szkolenie kierowców wykonujących przewóz drogowy z wykorzystaniem symulatorów PIGOSK na bazie kabin samochodów ciężarowych marki SCANIA CP 14 i MAN TGA oraz na bazie kabiny SOLARIS Urbino.

Możliwość poznania nowych technologii i innowacji w praktyce oraz poznania zasad kształcenia kierowców zawodowych, było dla uczestników spotkania rzeczą cenną i wywarło bardzo pozytywne emocje. Spotkanie uświadomiło uczestnikom, jaką ważną rolę we współczesnym transporcie drogowym pełni kierowca zawodowy.
Spotkanie tak licznej grupy (37 osób) i poruszana tematyka są jednym z działań jakie podejmuje PIGOSK w celu propagowania BRD.

zdjecie grupowe scaled