Relacja z Konferencji Szkoleniowej PIGOSK w Jastrzębiej Górze

W dniach 8 – 10 września 2017 roku w Hotelu ASTOR w Jastrzębiej Górze odbyła się kolejna coroczna Konferencja Szkoleniowa Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców pt. ,,PRAKTYCZNE ZAGADNIENIA BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO” .

Już pierwszego dnia Prezes Krzysztof Szymański po uroczystym otwarciu konferencji poprowadził dyskusję nt. propozycji zmian w w przepisach ustawy o kierujących pojazdami. W dyskusji udział wzięli też zaproszeni goście, między innymi Pan Roman Stencel z OIGOSK oraz Pan Jan Szymczak z PFSSK.

W drugim dniu konferencji zaproszeni na konferencję prelegenci przeprowadzili sympozjum naukowe.

Dr Ewa Odachowska, psycholog z Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie przedstawiła ważne aspekty związane z psychologią transportu, opierając się w swoim wystąpieniu na badaniach zachowania kierowców i procesów psychicznych leżących u podstaw tego zachowania.

Prof. nzw. dr hab. inż  Jerzy Jackowski, Dyrektor Instytutu Pojazdów Mechanicznych i Transportu z Wojskowej Akademii Technicznej zapoznał uczestników konferencji z nowinkami technicznymi ogumienia samochodowego na podstawie prezentacji nt. ,,Ogumienie bezpieczne –  tendencje rozwojowe”.

Pan Zbigniew Kołodziejek, szef marketingu DAF Trucks Polska omówił bardzo ciekawy temat  dotyczący ,,Nowoczesnych systemów stosowanych w pojazdach ciężarowych DAF, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i ładunku”.

Na spotkaniu integracyjnym po zakończonej konferencji szkoleniowej, uczestnicy podsumowali konferencję wymieniając się spostrzeżeniami i doświadczeniem.

W imieniu PIGOSK dziękujemy wszystkim za udział i liczymy na dalszą owocną współpracę .

Z wyrazami szacunku

Zarząd PIGOSK

FOTORELACJA

               

            

 

pismo_z_ministerstwa_infrastruktury_i_budownictwa.pdf

pismo_dyrektora_its.pdf