Relacja ze szkolenia PIGOSK Piła - Płotki

Obrazek użytkownika osk110

Polska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców w dniu 26.06.2010 r. w m. Piła - Płotki pod przewodnictwem Prezesa - Aleksandra Igielskiego przeprowadziła szkolenie członków Izby, w której wzięło udział 82 osoby. Szkolenie PIGOSK połączone było z uroczystością otwarcia nowej siedziby Firmy SPH CREDO w Pile w którym uczestniczyli zaproszeni goście, Prezes firmy Quasar Electronics Pan Paweł Bocheński i Pana Wiesława Leśniewskiego, Pan Stanisław Parczewski – Prezes i Pan Stanisław August – Dyrektor Handlowy firmy AUTOCOMP ELECTRONIC Sp. z o.o. w Szczecinie, Pan Jacek Bogusławski z SPH CREDO w Pile oraz Pan Krzysztof Rogalski - Szef Akademii Ekonomicznej Jazdy TB Truck & Trailer Sp. z o.o. Podczas szkolenia przedstawione zostały zagadnienia i elementy dotyczące:
proponowanych zmian do projektu ustawy o kierujących pojazdami (druk numer 2879),
zmiany w ustawie transportowej,
najnowsze systemy bezpieczeństwa w samochodach ciężarowych,
rola OSK w kształtowaniu bezpieczeństwa na polskich drogach,
zajęcia teoretyczne i praktyczne na pojeździe samochodowym z wykorzystaniem urządzenia APEM2,
sprawy bieżące dotyczące dotychczasowej i planowanej działalności Izby.

Inauguracja szkolenia została poprzedzona wystąpieniem Prezesa PIGOSK Aleksandra Igielskiego, który przywitał wszystkich zaproszonych gości i członków Izby oraz przedstawił szczegółowy program zajęć. Następnie Pan Jacek Bogusławski z SPH CREDO w imieniu Senatora RP Piotra Głowskiego odczytał list o roli OSK w kształtowaniu bezpieczeństwa na polskich drogach. Po uroczystości otwarcia szkolenie zostało podzielone na dwie części - teoretyczną i praktyczną.
Prezes Aleksander Igielski, w swoim wystąpieniu przedstawił jeden z ważnych i kluczowych tematów dla środowiska szkoleniowego, a mianowicie zapoznał uczestników szkolenia z proponowanymi zmianami do projektu ustawy o kierujących pojazdami (druk numer 2879), a w szczególności z wprowadzonymi zmianami w systemie szkolenia i egzaminowania kierowców.
Kolejnym ważnym tematem poruszanym przez Prezesa PIGOSK były zmiany w ustawie transportowej Dz. U. nr 43 poz. 246 z dnia 12.02.2010 r. i rozporządzeniu MI Dz. U. nr 53 poz. 314 z dnia 01.04.2010 r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących transport drogowy. Ww. tematyka pozwoliła Członkom Izby przybliżyć i wyjaśnić wiele nurtujących ich problemów związanych z prowadzoną działalnością szkoleniową kandydatów na kierowców oraz szkoleniami kierowców zawodowych.
W trakcie wystąpienia Prezesa Izby, Pan Stanisław Parczewski i Pan Stanisław August z firmy AUTOCOMP ELECTRONIC Sp. z o.o. ze Szczecina zaprezentowali zasady działania symulatora wysokiej klasy do szkolenia kierowców zawodowych z jazdy w warunkach specjalnych. W trakcie prezentacji uczestnicy szkolenia mieli możliwość uzyskania pełnej informacji bezpośrednio od przedstawicieli firmy na temat symulatora wysokiej klasy do szkolenia kierowców wykonujących transport drogowy w zakresie prawa jazdy kat. C i D.
W dalszej części szkolenia Prezes firmy Quasar Electronics Pan Paweł Bocheński omówił zasadę działania urządzenia APEM2, po czym pod przewodnictwem Pana Wiesława Leśniewskiego odbyły się zajęcia praktyczne na pojeździe samochodowym z wykorzystaniem ww. urządzenia. W dalszej części szkolenia Pan Krzysztof Rogalski - Szef Akademii Ekonomicznej Jazdy TB Truck & Trailer Sp. z o.o. zapoznał uczestników szkolenia z najnowszymi systemami bezpieczeństwa w samochodach ciężarowych. Na zakończenie szkolenia Prezes PIGOSK podziękował wszystkim uczestnikom szkolenia za udział w zajęciach i zapowiedział kolejne ciekawe szkolenie w miesiącu wrześniu bieżącego roku.

Jak przebiegało szkolenie PIGOSK m. Piła – Płotki, zapraszam do zapoznania się z galerią zdjęć.