Prawo jazdy bez VATu - artykuł z portalu gniezno.com.pl

Obrazek użytkownika osk110
Prawo jazdy bez VATu - artykuł z portalu gniezno.com.plKursy na prawo jazdy nadal będą zwolnione z opłaty podatku VAT. Rysuje się również szansa na egzaminy w Gnieźnie.

Senator Piotr Gruszczyński i Stefan Bobrowski podczas konferencji prasowej przedstawili korzystne zmiany w ustawie podatkowej związanej z podatkiem VAT. Najważniejsza kwestia związana z ośrodkami szkolenia kierowców została bez zmian, te ośrodki nadal będą zwolnione z podatku. Senator 26 października w godzinach dopołudniowych przedzwonił do mnie, że z senatu wychodzi w takiej formie jaka akurat była nam wygodna. Ta forma miała dać możliwość wyboru jednego z trzech punktów które zwalniały dany ośrodek szkolenia z obowiązku płatności VATu. - mówił Stefan Bobrowski. Stało się to dla całości podatników, bo ci co nie maja prawa jazdy zapłacili by drożej przeciętnie ok. 300zł. Dotyczy to nie tylko naszego regionu, ale całej Polski, za co słowa uznania i podziękowania należą się zarówno panu senatorowi, jak i posłowi Arndtowi. Ja tutaj mam do przekazania taki list w formie podziękowania od prezesa izby w którym to Prezes Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców z siedzibą w Warszawie pragnie wyrazić swoje podziękowanie za zrozumienie, osobiste zaangażowanie i aktywne podjęcie działań w rozwiązaniu ważnej dla ośrodków sprawy związanej z zmianami regulacji w zakresie opodatkowania VATem - dodaje. Izba postanowiła wejść w bliższy kontakt zarówno z senatorem jak i posłem mając na uwadze wiele takich problemów, które dotyczą spraw finansowych nauki jazdy.

Pojawiła się również informacja związana z filią Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i szansami na jej utworzenie w Gnieźnie a co za tym idzie umożliwieniem zdawania egzaminów na prawo jazdy kategorii B w Gnieźnie. W ubiegłym roku byliśmy wspólnie z obecnym starostą, Pilakiem na takiej konferencji w Poznaniu gdzie te sprawy były dość mocno przedstawiane - wyjaśnia Bobrowski. Być może znowu przy pomocy senatora i posła, bo wola ministerstwa, po stronie ministerialnej jest co do filii w Gnieźnie, natomiast trzeba będzie wypracować wolę jeżeli chodzi o Urząd Marszałkowski. Myślę, że będziemy mogli nad tym popracować bo Gniezno nie różni się niczym powiedzmy od Sieradza czy Suwałk, jeżeli idzie o infrastrukturę - zaznaczył na koniec Bobrowski.

 

Autor: Łukasz Skoniecki